Špenátovo-tekvicové hniezda

Stredne náročný

Špenátová roláda :
400 g mrazeného špenátu
4 vajcia
1 PL masla
3 str.cesnaku
2 zarovnané PL banánovej múky
štipka soli, ml. čier. korenie
3/4 ČL sódy bicarb.
V hrnci na masle pomaly rozmrazíme špenát a necháme zovrieť. odstavíme. Zamiešame prelisovaný cesnak, osolíme ,okoreníme, necháme vychladnúť.
Do vychladnutého špenátu pridáme žĺtky, sneh z bielok, banán. múku, sódu bicarb. Premiešame a necháme odležať 10 min. Na plech dáme pečiaci papier,
potrieme ho olejom a vylejeme cesto. Pečieme 12 min. pri 200 st. Necháme vychladnúť , odstránime papier, naplníme  pripravenou tekvicovou náplňou, šunkou, posypeme strúhaným plesnivým syrom a zrolujeme. Nakrájame na kolieska. Poukladáme opäť plochou na plech, posypeme  strúhaným syrom a zapečieme ešte 10 min. na 190 st.
Náplň :
500 g nastrúhanej mladej tekvice /tekvice/
1 cibuľa
2 PL oleja/masla
1 ks /120g/  syr Rival alebo Niva
100 g šunky bez dextrózy
bylinková soľ
strúhaný syr na posýpku
Tekvicu nastrúhame na hrubom strúhadle a necháme vypotiť./ 30 min./ Na oleji /masle/, orestujeme nakrájanú cibuľu, pridáme vyžmýkanú tekvicu, podusíme,aby nám
tekvica zmäkla. ochutíme bylinkovou soľou alebo grilovacím korením. Necháme trochu vychladnúť a plníme špenát. roládu a robíme hniezda.

No Reviews

Postup

1.

V hrnci na masle pomaly rozmrazíme špenát a necháme zovrieť. odstavíme. Zamiešame prelisovaný cesnak, osolíme ,okoreníme, necháme vychladnúť.

Označiť ako dokončené
2.

Do vychladnutého špenátu pridáme žĺtky, sneh z bielok, banán. múku, sódu bicarb. Premiešame a necháme odležať 10 min. Na plech dáme pečiaci papier, potrieme ho olejom a vylejeme cesto. Pečieme 12 min. pri 200 st.

Označiť ako dokončené
3.

Necháme vychladnúť , odstránime papier, naplníme  pripravenou tekvicovou náplňou, šunkou, posypeme strúhaným plesnivým syrom a zrolujeme. Nakrájame na kolieska. Poukladáme opäť plochou na plech, posypeme  strúhaným syrom a zapečieme ešte 10 min. na 190 st.

Označiť ako dokončené