SCD v skratke

SCD v skratke

V SCD výžive platí jednoduchý princíp. Použivame suroviny a potraviny s jednou molekulou cukru, tzv. monosacharidy. Všetky ostatné zložené cukry (obiloviny, škroboviny), sú v tejto strave vynechané. SCD je prirodzene bezlepková, bezlaktózová a nízkosacharidová. Tento stravovací režim je zvládnuteľný aj pre laikov s výbornými výsledkami. Nemusíme byť špecialisti na výživu. Suroviny nevážime, nemeriame, iba dodržiavame dostupný zoznam vhodných a nevhodných potravín. Aj to je dôvod, prečo je u nás doma tento stravovací režim vyhovujúci. 

SCD výživu je potrebné rozdeliť do niekoľkých etáp. V úvode po vzájomných konzultáciách nastavíme 1.etapu (bez syrov, cibule, cesnaku a pod.). V ďalšej fáze pridávame viac druhov ovocia, zeleniny a chutné zeleninové prílohy.

Strukoviny, mak a iné náročnejšie potraviny pridávame až po niekoľkých týždňoch až mesiacoch. Dôležité je byť disciplinovaný.

Pripravila som pre Vás dostatok vyvážených, chutných, slaných aj sladkých inovatívnych receptov SCD, vhodných na raňajky, obedy aj večere.