Ostrokyslá polievka SCD

45 min├║t

─żahk├Ż

4 porcie

Ostrokyslá polievka SCD

ostrokysla polievka
Potrebujeme:

1 ks kuracie prsia (200g)
2 ks mrkvy (200g)
100 g zeleru
100 g g p├│ru (biela ─Źas┼ą)
150 g ─Źerstv├Żch h├║b (┼íampi┼ł├│ny, hliva)
20 g nakr├íjan├Żch┬á su┼íen├Żch h├║b (jud├í┼íovo ucho)
1/2 ─Źerstvej ┼żltej papriky
1 jarn├í cibu─żka
1 ─îL nasekan├í ─Źilli papri─Źka
1 ─îL nastr├║han├Ż z├ízvor
2 vajcia
2 500 ml vody
10 g pr├í┼íkovej ┼żelat├şny (napo─Źa┼ą v 200ml studenej vody)
1 PL medu
50 ml octu
so─ż, 1 ─îL drvenej rasce, 1 ─îL kurkumy, 1/2 ─îL ml.─Źier.korenia

Postup:

Su┼íen├ę nakr├íjan├ę huby namo─Ź├şme do studenej vody cez noc. Do v├Ą─Ź┼íieho hrnca do studenej vody vlo┼ż├şme umyt├ę kuracie m├Ąso a namo─Źen├ę huby.
P├│r, mrkvu,zeler a o┼í├║pan├║ papriku nakr├íjame (nastr├║hame) na drobno a vlo┼ż├şme do polievky. Osol├şme, okoren├şme a var├şme asi 45min (m├Ąso mus├ş by┼ą┬á uvaren├ę).
Uvaren├ę m├Ąso vyberieme, nech├íme trochu vychladn├║┼ą. ┼áampi┼ł├│ny (hlivu) tie┼ż nakr├íjame na drobno a prid├íme do polievky aj so z├ízvorom a ─Źilli papri─Źkou. Kr├ítko povar├şme.
Jarn├║ cibu─żku nakr├íjame na tenk├ę pr├║┼żky a prid├íme do polievky s narezan├Żm m├Ąsom. Vajcia roz┼í─║ah├íme s trochou vody, nalejeme na povrch polievky a nech├íme prevar┼ą, odstav├şme. Doslad├şme medom, okysl├şme octom.┬á ┼Żelat├şnu nech├íme napu─Źa┼ą pod─ża n├ívodu a d├íme rozpusti┼ą do mierne vychladnutej polievky.

No Reviews

Postup

1.

Su┼íen├ę nakr├íjan├ę huby namo─Ź├şme do studenej vody cez noc.

Ozna─Źi┼ą ako dokon─Źen├ę
2.

Do v├Ą─Ź┼íieho hrnca do studenej vody vlo┼ż├şme umyt├ę kuracie m├Ąso a namo─Źen├ę huby. P├│r, mrkvu,zeler a o┼í├║pan├║ papriku nakr├íjame /nastr├║hame/ na drobno a vlo┼ż├şme do polievky. Osol├şme, okoren├şme a var├şme asi 45min./m├Ąso mus├ş by┼ą┬á uvaren├ę/.

Ozna─Źi┼ą ako dokon─Źen├ę
3.

Uvaren├ę m├Ąso vyberieme, nech├íme trochu vychladn├║┼ą. ┼áampi┼ł├│ny /hlivu/ tie┼ż nakr├íjame na drobno a prid├íme do polievky aj so z├ízvorom a ─Źilli papri─Źkou. Kr├ítko povar├şme.

Ozna─Źi┼ą ako dokon─Źen├ę
4.

Jarn├║ cibu─żku nakr├íjame na tenk├ę pr├║┼żky a prid├íme do polievky s narezan├Żm m├Ąsom. Vajcia roz┼í─║ah├íme s trochou vody, nalejeme na povrch polievky a nech├íme prevar┼ą, odstav├şme.

Ozna─Źi┼ą ako dokon─Źen├ę
5.

Doslad├şme medom, okysl├şme octom.┬á ┼Żelat├şnu nech├íme napu─Źa┼ą pod─ża n├ívodu a d├íme rozpusti┼ą do mierne vychladnutej polievky.

Ozna─Źi┼ą ako dokon─Źen├ę